2009

1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››

Pokyn upozorňuje na změny v zadávání veřejných zakázek

dsc_0071_1_.jpg Na změnu prahových limitů u veřejných zakázek je zaměřen nový Metodický pokyn č. 23 , platný od 1. ledna 2010. Vztahuje se na projekty předkládané v rámci všech kol výzev.

 

Dotace pro krajská města a podnikatele

dsc_0061_1_.jpg Třináct projektů zaměřených na rozvoj infrastruktury pro podnikání (oblast podpory 4.1) bylo schváleno 18. prosince Výborem Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Celková dotace Regionální rady plynoucí z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod tak dosáhla 321 313 402 korun. Projekty sledují revitalizaci brownfields a investice do dopravní a technické infrastruktury průmyslových zón či lokalit menšího rozsahu.

 

Nová výzva je zaměřena na železniční kolejová vozidla

jb2aba31_105147_41906751_1_.jpg Obnovit či modernizovat drážní vozidla hromadné přepravy osob, která zajišťují regionální železniční dopravu v závazku veřejné služby, je cílem dalšího, v pořadí již 16. kola výzvy, které Výbor Regionální rady NUTS II Severovýchod vyhlásil od pondělí 14. prosince. „V rámci oblasti podpory 1.2, která sleduje projekty zlepšující dopravní obslužnost území, se jedná o řízenou výzvu.

 

Dnešní náměstí v Jevíčku je křižovatkou

jevickonamesti.jpg Na revitalizaci Palackého náměstí získalo město Jevíčko příslib dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Smlouvu o čerpání pětadvaceti milionů korun ze strukturálních fondů Evropské unie podepsal na jevíčském zámečku první prosincový den  Radko Martínek, předseda Regionální rady NUTS II Severovýchod.

 

Barokní areál na Kuksu čeká na svou rekonstrukci

1_2_.jpg Hospital na Kuksu navštívil v pondělí 30. listopadu Tomáš Kuchtík, slovenský zástupce generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise. Na kompletní rekonstrukci někdejšího špitálu coby jediné památky svého druhu v České republice je zaměřen projekt Národního památkového ústavu, podaný letos na podzim do Integrovaného operačního programu.

 

Veřejné zakázky a publicita se staly tématy seminářů

Lenka Fodorová Poslední letošní semináře uspořádala Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod od 18. do 20. listopadu. Tentokrát byly věnovány publicitě a veřejným zakázkám. „V projektech se tyto oblasti řadí k problematickým. Proto jsme semináře zaměřili tematicky,“ řekla Lenka Fodorová (na snímku) z Odboru metodického řízení a monitoringu programu Úřadu Regionální rady.

 

Nová metodická informace sjednocuje postup

metodika Praktická aplikace některých metodických dokumentů vydaných Úřadem Regionální rady NUTS II Severovýchod na základě usnesení Výboru Regionální rady ukázala na potřebu sjednotit výklad textu smlouvy o poskytnutí dotace se zmiňovanými dokumenty. Jedná se konkrétně o Metodický pokyn č. 8 a 22, dále o Metodickou informaci č. 9.

 
1 2 3 4 5 6 10   Následující   ››