Ani počasí Hvězdy Severovýchodu nezastaví. V chladném Turnově se stal finalistou projekt rekonstrukce operačních sálů v Panochově nemocnici

roadshow_Dvur_Kralove_44.jpg Turnov – Občasný déšť, ne zrovna letní teploty, ale přesto poměrně veselo bylo na další zastávce velké letní roadshow Hvězdy Severovýchodu. Tentokrát karavan plný informací i zážitků zamířil do Turnova. Na náměstí Českého ráje se zastavil v úterý 23. června. 

Od poloviny května objíždíme s velkým karavanem a prima zábavou jednotlivá místa Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, kde hledáme ten nej projekt, z vašeho okolí, který získal podporu z ROP Severovýchod. Je to obnova vybavení nemocnice, rekonstrukce některého parku anebo muzea či školy? Rozhodněte o tom vy! Stejně jako v již pěti městech, tak i v Turnově se našel vítěz. Podle příchozích a hlasujících se tím nej a dalším finalistou našeho velkolepého klání stal projekt rekonstrukce operačních sálů v Panochově nemocnici v Turnově. „Rozhodně se v tomto případě jedná o investované peníze, které ve výsledku slouží široké veřejnosti,“ shodovali se návštěvníci.

Kromě informací o řadě projektů, které byly prezentovány, dostali všichni hlasující drobné dárky, děti si mohli zahrát hru lovec světla, nechat si na obličej namalovat tygra, delfína anebo jinou kresbu a odnést si ještě balonek na památku. Pro dospělé jsme měli připraveny netradiční osmisměrky a navíc pětice šťastlivců z řad hlasujících získala piknikový set, autolékárničku, ultrazvukový měřič vzdálenosti, nerezovou termosku anebo příjemnou fleecovou deku.

Tím, však nekončíme, jedeme dál a před námi je ještě 14 míst. Zítra 24. června budeme od 13 do 16 hodin v Jičíně na Žižkově náměstí, další týden se pak zastavíme v úterý 30. června ve stejnou dobu v Hlinsku u zdejšího skanzenu Betlém.

Přijďte za námi a vyberte dalšího finalistu, který na podzim postoupí do velkého finálového kola. V něm už se bude hrát o ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery. Finále odstartuje v říjnu na webu www.hvezdyseverovychodu.cz, kde už teď najdete všechna zastavení, informace a fotogalerie.