Antimonopolní úřad: Projekty Severovýchodu jsou v pořádku

EU.jpg Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se 19. září vyjádřil ke dvěma veřejným zakázkám, v nichž příjemci dotací z ROP Severovýchod podle Auditního orgánu ministerstva financí chybovali. Podle ÚOHSu však příjemci postupovali podle zákona, což tvrdí i Regionální rada. Domnělé chyby v zakázkách se značnou měrou podílejí na více než dvouprocentní chybovosti ROP Severovýchod, kvůli níž Evropská komise neobnovila ROP Severovýchod spolufinancování.

Jedná se o veřejnou zakázku u modernizace tramvajové trati v úseku Fügnerova-Mlýnská-Klicperova v Liberci a dále zakázku u Vojenského muzea v Králíkách. „Se závěry Auditního orgánu ministerstva od počátku nesouhlasíme. Byli jsme přesvědčeni o správném postupu příjemců dotace, což ÚOHS potvrdil,“ komentoval situaci ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád.


ROP Severovýchod požádá na základě stanoviska ÚOHS Auditní orgán ministerstva financí o snížení chybovosti. Ta klesne pod hranici dvou procent. „Předpokládáme tedy obnovení spolufinancování z evropských peněz,“ dodal Semorád.