Boj až do poslední chvilky. O jediný hlas proklouzla do finále Hvězd Severovýchodu cyklostezka Varhany

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v České Lípě Česká Lípa – Poslední tři místa zbývají ve finálové dvacítce projektů podpořených z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod, které si vybrali sami obyvatelé severovýchodních Čech. Roadshow Hvězdy Severovýchodu doplnila v úterý 18. srpna do své mozaiky, která se skládá napříč Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem, vítězný projekt za Českou Lípu. Přestože počasí nebylo zrovna lákavé k návštěvě karavanu plného informací a zážitků, návštěvníci poslali svými hlasy do velkého finálového klání projekt výstavby třetí etapy cyklostezky Varhany.

Zima, vytrvalý déšť a počasí připomínající spíše podzimní dny. I takové nástrahy musí překonávat roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž je obyvatelům 20 měst v severovýchodních Čechách prezentována vždy desítka vybraných projektů z blízkého okolí, které byly podpořeny dotací z ROP Severovýchod. Tentokrát speciální karavan zavítal do České Lípy. Poblíž vodního hradu Lipý se mohli návštěvníci přijít seznámit se zajímavými projekty, které v jejich okolí vznikly právě také s pomocí evropských peněz. Po velmi těsném „boji“ nakonec o jediný hlas lidé poslali do finále výstavbu třetí etapy cyklostezky Varhany, která prodloužila dosavadní dva úseky trasy o dalších více než osm kilometrů. Dnes tato malebná stezka spojuje Českou Lípu s Kamenickým Šenovem a končí poblíž Panské skály. Druhý skončil projekt Nemocnice s poliklinikou v České Lípě, která díky dotacím mohla pořídit nový rentgen. „Oba tyto projekty jsou moji favorité. Teď se ještě rozhodnout, kterému dát hlas. Skutečně mohu jen jednomu?“ znělo s úst hned několika hlasujících. Postoupit však mohl jen jeden.

Navíc každý, kdo hlasoval, si odnesl drobný dárek, řadu brožur a publikací s informacemi o celém operačním programu, děti ocenily možnost malování na obličej a chlapík na chůdách je odměnil balonkem a dárkem. Kdo rád luští, mohl otestovat svůj um v osmisměrce anebo postřeh při hře lovec světla. Na závěr nechybělo slosování všech hlasovacích lístků o hodnotné ceny v podobě piknikového setu, ultrazvukového měřiče vzdálenosti, nerezové termosky s hrnky, autolékárničko či fleecovou deku.

V tuto chvíli už velká letní roadshow míří do finále. Posledními třemi zastávkami jsou 25. 8. Chrudim, 1. 9. Svitavy a 8. 9. Ústí nad Orlicí. Tím se kruh uzavře a 14. září bude spuštěno velké finálové hlasování o tu jedinou Hvězdu Severovýchodu.

Které projekty už jsou ve finále, si prohlédněte na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde najdete také další informace o celé akci a fotogalerie z jednotlivých navštívených měst.