Část zámku v Cholticích se bude opravovat

ČRo Pardubice | 9.1.2012 |

Martin KARLÍK, redaktor
--------------------
Část zámku v Cholticích se bude opravovat. Rekonstrukce začne příští měsíc. Oprava bude stát 13 a půl milionu korun. 12 a půl milionu bude dotace z Regionálního operačního programu. Městys Choltice doplatí jeden milion. Dotaci na opravu mohli mít Choltice už v roce 2010. Starosta Tomáš Bolek vysvětluje, proč má akce skoro dva roky zdržení.

Tomáš BOLEK, starosta Choltic
--------------------
My jsme měli problém s informací, že stát nechtěl doplatit svůj podíl. Pro nás by to znamenalo, uvolnit ze svého rozpočtu další milion korun navíc a to jsme neměli. Získali jsme informaci, že by tento podíl by stát měl zaplatit, tudíž náš podíl by měl zůstat ve výši toho jednoho milionu korun, na který jsme připravený, proto jsme se rozhodli do té akce jít. Jinak bychom do ní nemohli jít.

Martin KARLÍK, redaktor
--------------------
Rekonstrukce části zámku bude hotová nejpozději do prosince letošního roku. Starosta Choltic Bolek ještě dodává, co nového návštěvníci v opraveném křídel najdou.

Tomáš BOLEK, starosta Choltic
--------------------
V budově by potom měla být prodejna vstupenek, upomínkových předmětů, zázemí pro průvodce, zázemí pro kastelána, výstavní prostor pro Místní regionální muzeum a dostatečné prostory pro WC.