Cesta na Ještěd je volná. Křižovatkou v ulici České Mládeže znovu proudí naplno auta. Nebezpečné kolony už nehrozí

Slavnostní otevření rekonstruované křižovatky v ulici Liberec – Znovu průjezdná a mnohem bezpečnější je od pátku 18. července křižovatka v ulici České Mládeže v Liberci. Při rekonstrukci došlo ke změně z původního tvaru T, který již byl zcela nevyhovující, na okružní křižovatku. V místě sjezdu z I/35 ve směru od Děčína tak už nehrozí dlouhé kolony. Provoz tak bude plynulejší. Zároveň také došlo k rekonstrukci stávajícího dvoupolového mostu. Vše se mohlo uskutečnit také díky dotaci téměř 38,8 milionů korun z ROP Severovýchod. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnili krajský radní Vladimír Mastník, ředitel KSS LK Jan Růžička, ředitel závodu Eurovia CS, a. s. Miroslav Slatinka a další hosté.

Cílem projektu byla modernizace silničního úseku, který zkvalitnil dopravní obslužnost regionu – směrem na Ještěd, do průmyslové zóny a Obchodního centra Nisa na straně jedné, a přístup do městských částí Doubí a Rochlice a zejména usnadnil napojení na rychlostní silnici Turnov – Liberec – Děčín. „Tento úsek nyní přímo navazuje na již dříve vybudovanou okružní křižovatku v místě sjezdu I/35 od Prahy v ulici Doubská a umožňuje všem řidičům komfortnější propojení mezi částmi Liberce oddělenými právě rychlostní komunikací I/35,“ uvedl Jan Růžička, ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje a podotkl, že i přes nečekané potíže byla stavba dokončena o tři týdny dřív, než bylo uvedeno ve smlouvě o dílo.

V rámci rekonstrukce komunikace i mostu se uskutečnily veškeré přeložky stávajících inženýrských sítí, přestavba stávajícího nevyhovujícího parkoviště, proběhla demolice původní a výstavba zcela nové vrátnice ČSAD, zároveň byla umožněna rekonstrukce chodníků a doplnění zeleně. Celá složitá výstavba se navíc konala za provozu, který byl během stavby upravován dle postupu jednotlivých prací.