Čtěte lednový Europlan

„Je jasné, že období, které Regionální radu čeká, nebude jednoduché. Většina dotací byla rozdělena, takže příjemná očekávání  jsou za námi, respektive za našimi předchůdci. Stávající Výbor Regionální rady bude spíš řešit vratky, odpouštění penále a problematické projekty,“ říká jedenačtyřicetiletý hejtman Libereckého kraje Martin Půta , který je od 7. prosince předsedou Regionální rady NUTS II Severovýchod. Rozhovor s ním si přečtěte na první straně lednového Europlanu.

Na druhé straně čtěte o tom, co si o blízké budoucnosti Severovýchodu myslí místopředsedové Regionální rady Severovýchod - Martin Netolický a Lubomír Franc...Zajímat vás možná bude i kalendárium loňského dění v ROP Severovýchod, proplacené dotace a schválené projekty.

Europlan dále přináší informace o zimních areálech, které rozšířily nabídku svých služeb také díky dotaci z ROP Severovýchod. Možná vás bude zajímat, kam vyráží na lyže Zuzana Kocumová, bývalá reprezentantka České republiky v běhu na lyžích a nová členka Výboru Regionální rady.

Zveme vás i na výstavu plakátů v Liberci a na páté straně informujeme v zavedené rubrice "Dva čtrnáct plus" o přípravě nového programovacího období.

Europlan si můžete stáhnout z webu nebo je k dostání v tištěné podobě na všech pobočkách Úřadu Regionální rady, v infocentrech nebo na krajských úřadech.   

Další číslo vychází v dubnu.