Čtěte nový Europlan, zpravodaj Regionální rady

Rozvoj může být stabilizací chaosu. Proč ne…, řekl starosta Hostinného Karel Klíma na letošním Ropfóru. Jeho slova se stala mottem podzimního Europlanu, který právě vyšel.

Dočtete se například o fungování Regionální rady po krajských volbách. Podle ředitele Úřadu Regionální rady se nebudou v čase mezi volbami a novým ustavením Výboru Regionální rady podepisovat nové smlouvy ani dodatky, nebudou se schvalovat další dotace či změny v projektech. „Ze zákona o podpoře regionálního rozvoje totiž bez náhrady vypadlo zásadní ustanovení, které říká, že stávající Výbor Regionální rady pokračuje ve své činnosti až do zvolení nových členů,“ říká v rozhovoru na první straně Zdeněk Semorád.

Kromě jiného se v Europlanu píše o již zmiňované konferenci Ropfórum 2012. Redakce vybrala zajímavé postřehy hlavních řečníků a seznamuje vás s nimi na třetí straně.

Pokud přemýšlíte, kam se ve volném čase vydat, může vás inspirovat zastavení v hlineckém Betlémě, v centru textilního tisku v České Lípě, ve sportovním areálu na Dolní Moravě nebo se nechte naladit na prosincové setkání ve Všestarech u Hradce Králové, kde se otevře archeopark pravěku.