Čtyři školy mohou za 126 milionů korun zateplit budovy

Mladá fronta DNES | 13.8.2013

PARDUBICE, SVITAVY Státní fond životního prostředí schválil žádosti Pardubického kraje o peníze na zateplení ve čtyřech školách z evropských peněz, z operačního programu životního prostředí.
Stavbaři se díky tomu objeví na Střední průmyslové škole chemické Pardubice, Gymnáziu Svitavy, Gymnáziu Moravská Třebová a Střední škole automobilní Ústí nad Orlicí. Za 126 milionů korun by měli vyměnit okna i dveře a zateplit obvodové pláště budov a střech. Akce by měly být dokončeny v roce 2014.
Další tři střední školy získaly evropské peníze z Regionálního operačního programu Severovýchod, celkem 57 milionů korun. V Zahradnickém a technickém centru v Litomyšli se uskuteční rekonstrukce dílen floristiky a haly mechanizace. Druhý projekt - Strojírensko – technické centrum v Chrudimi a ve Vysokém Mýtě bude stát 25 milionů korun. Třetí schválený projekt patří Vzdělávacímu centru chemie, biologie, a požární ochrany Pardubického kraje na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích za 25 milionů korun. Díky němu vznikne centrum požární ochrany, aplikované chemie, biologie a mikrobiologie a centrum výuky jazyků a informační a výpočetní techniky.