Cyklostezka, společenské centrum anebo vybavení nemocnice. Které další projekty podpořené z ROP Severovýchod budou bojovat o titul Hvězda Severovýchodu?

Roadshow Hvězdy Severovýchodu v Jablonci nad Nisou Jablonec nad Nisou - Do druhé poloviny se přehoupla letní roadshow Hvězdy Severovýchodu, během níž jsou na 20 místech v Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém kraji prezentovány projekty, k jejichž vzniku pomohly také dotace z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. Lidé si už vybrali 13 finalistů, kteří budou na podzim bojovat o ten jediný titul Hvězdy Severovýchodu. Doposud poslední přibyl v úterý 28. 7. v Jablonci nad Nisou. Tady lidé nejvíc ocenili pořízení magnetické rezonance do jablonecké nemocnice. Během celé tour zazní informace o 200 z více než 700 projektů, jež mohou v podobě dotací čerpat bezmála 18 miliard korun z ROP Severovýchod. 

Podpořit akci přišel i primátor města Petr Beitl, který zhodnotil, jak se Jablonci daří využívat evropských peněz k realizaci svých plánů. Lidé však podle všeho měli jasno. „Bez váhání jsem si vybrala projekt jablonecké nemocnice. Myslím si, že je tuto oblast třeba podporovat. Mám k této tématice blízko. Zjistila jsem si, co všechno se už podařilo z unijních peněz pořídit,“ nechala se přímo na místě slyšet jedna z hlasujících. Magnetická rezonance v jablonecké nemocnici se tak zařadila po bok hradeckých Šimkových sadů, pardubického parku Na Špici, revitalizovaného centra v Semilech, Hořic – města bez bariér, trutnovského Uffa anebo jičínského koupaliště Kníže. Sedm míst ještě roadshow navštíví a všude budou mít příchozí stejnou šanci. Zvolit svého finalistu a získat kromě zajímavých informací i milé dárky a také se pobavit. Děti nadchne malování na obličej, mohou si ulovit světlo, vybarvit vlastní obrázek a odnést balónek. Dospělí zase mají možnost kromě hlasování také zapojit svého soutěžního ducha a vyluštit speciální osmisměrku. Navíc všichni, kteří se do hlasování zapojí, jsou na místě slosováni o pět cen v podobě piknikového setu, ultrazvukového měřiče vzdálenosti, fleecové deky anebo autolékárničky či termosky s hrnky.  

Karavan plný informací a zážitků v nadcházejícím týdnu zamíří hned na dvě místa. V úterý 4. 8. bude od 13 hodin v Náchodě na Masarykově náměstí, ve středu 5. 8. jej pak mohou lidé ve stejnou dobu navštívit v Poličce na Palackého náměstí.

Velké finále, z něhož pak vzejde jediný vítěz, který se bude moci pyšnit titulem Hvězdy Severovýchodu, odstartuje v září na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde již dnes najdete další informace. Pro hlasující jsou připraveny zajímavé ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery.

 

Více se dozvíte také v tiskové zprávě zde.