Cyklostezky, autobusy, muzea i školy. Kde všude jsou "vidět" peníze z ROP Severovýchod? Přijďte to zjistit na výstavu

DSC_0671_zmen__en__.jpg Hradec Králové – Zrekonstruované silnice, nové cyklostezky anebo cyklotrasy, moderní muzea, lepší vybavení škol anebo hřiště a další sportoviště, která by bez finanční injekce už dávno nesloužila. Za uplynulých šest let už bylo z Regionálního operačního programu Severovýchod proplaceno téměř 14 miliard korun, které směřovaly do Královéhradeckého, Libereckého a Pardubického kraje. Řada zajímavých projektů byla dokončena, další se stále realizují. Kde všude pomohly evropské peníze? Přijďte to zjistit během července na vlakové nádraží v Hradci Králové. Uskuteční se tady putovní výstava plakátů těch nejzajímavějších projektů z Královéhradeckého kraje.

„V programovacím období 2007 až 2013 bylo schváleno k podpoře více než 650 zajímavých projektů především z oblasti dopravy a dopravní infrastruktury a cestovního ruchu. Opomenuta však nebyla ani podpora rozvoje měst a obcí anebo podnikatelské činnosti. V tuto chvíli se řada projektů stále realizuje a proplaceno by mělo být až 17 miliard korun,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Severovýchod Zdeněk Vašák.

Nové podoby se tak dočkal sportovní areál Bavlna nebo areál v Mladých Bukách, kde byla postavena bobová dráha. Cyklisté mají díky dotací z ROP Severovýchod snazší cestu z Hradce Králové na Kuks, kam vede cyklostezka anebo celkově si mohou užít příjemnější cestování po Královéhradeckém kraji, který křižují nové autobusy. Výraznou změnu pocítili i lidé využívající MHD v Hradci Králové. Tady díky dotaci 120 milionů korun z ROP Severovýchod mohl být obnoven vozový park trolejbusů.

A to není zdaleka vše. Přijďte zjistit, kde evropské peníze pomáhají!