Další silnice začaly sloužit řidičům. Tankodrom a nebezpečné úseky zmizely z Mimoně a také z okolí Čisté a Svobody nad Úpou

DSC_0943.JPG Liberecký a Královéhradecký kraj – Přestřižením pásek byly v uplynulém týdnu symbolicky předány k užívání hned dvě zrekonstruované silnice v Královéhradeckém a Libereckém kraji. Oběma hejtmanstvím se podařilo na tyto stavby získat dotace z ROP Severovýchod. Díky evropským penězům tak zmizela ze silnic další nebezpečná místa.

Jedním z nových úseků se stala komunikace vedoucí z Čisté do Svobody nad Úpou. Cesta do Černého Dolu tak bude pro řidiče příjemnější. S nadcházející zimní sezonou, kdy je oblast Krkonoš velmi vytížená, to je skvělá zpráva. Zmiňovaná silnice druhé třídy totiž vede také přes oblíbená horská střediska – zmiňovaný Černý Důl a Janské Lázně. S pomocí evropských peněz se podařilo kromě nového povrchu také prohloubit příkopy, opravit krajnice i dešťovou kanalizaci anebo zpevnit přilehlý svah. Třetí etapa rekonstrukce silnice byla započata v květnu letošního roku a dotace z ROP Severovýchod činí 28,4 miliony korun. I předchozí dvě etapy byly podpořeny evropskými penězi.

Druhou silnicí, jež dostala nový povrch a stala se tak mnohem bezpečnější, je průtah městem Mimoň ve směru od České Lípy na Mnichovo Hradiště. Rozsáhlou rekonstrukcí tak prošla komunikace od náměstí ČSLA, a to včetně mostu přes řeku Ploučnici, ulici Husovu, novou okružní křižovatku na Tyršově náměstí a ulici Pražskou až k železničnímu přejezdu směrem na Mnichovo Hradiště. „Projekt navazuje na stavby realizované již v roce 2011, jejichž výsledkem jsou nové okružní křižovatky na náměstí ČSLA a na Kozinově náměstí. Dokončená humanizace přináší moderní uspořádání průtahu středně zatížené komunikace,“ uvedl Martin Půta, hejtman Libereckého kraje a předseda Regionální rady Severovýchod. Stavba byla zahájena v červenci loňského roku a dotace činí více než 61 milionů korun.