Den Evropy: Akce v hradecké knihovně i v Pardubicích

Oslavte 9. května Den Evropy v královéhradecké městské knihovně. Děti čekají od 9 do 17 hodin soutěže, kvízy i hry, dospělé praktické workshopy. Tematika je jasná…Unie a její členské státy. V Pardubicích projedete Den Evropy na kole...

Akci pořádá ve Wonkově ulici středisko Europe Direct s tamějším Eurocentrem, EURESem i Úřadem Regionální rady Severovýchod. „Pro menší děti jsou připraveny hry, výtvarné a pohybové aktivity. Ti větší sestaví obří puzzle, čeká je cesta za pokladem i kvízy pro chytré hlavy,“ říká Martin Škeřík z Úřadu Regionální rady Severovýchod. Dospělí získají na workshopech informace o práci v zemích Evropské unie a rady, například jak napsat životopis ve formátu Europass. Knihovna, v níž se akce koná, je součástí Centra celoživotního vzdělávání, objektu rekonstruovaného díky 130 milionové dotaci z ROP Severovýchod.  

V sousedním krajském městě připravuje středisko Europe Direct Den Evropy na kole aneb Po stopách Evropské unie v Pardubicích. Účastníci se vydají po městě na kole, prohlédnou si projekty podpořené z Regionálního operačního programu Severovýchod a odnesou si odměny za splnění nenáročných úkolů. Sraz je v 16 hodin u turistického informačního centra. Zájemci se mohou registrovat na emailu europedirect@ipardubice_cz.