Deset nových tabulí pomůže hlavně turistům

Krkonošský deník | 9.7.2013 |

Podkrkonoší – Na území Podkrkonoší je možné nalézt deset nových informačních tabulí v novém grafickém kabátku. Tabule opravdu nelze přehlédnout, o to se bezesporu postarala zvířátka z grafického manuálu.
V rámci Regionálního operačního programu Severovýchod pracuje sdružení Podzvičinsko na projektu Propagace Podkrkonoší. Součástí tohoto projektu je tvorba několika tiskovin, nové webové stránky, nový grafický styl a také tvorba venkovníchmap o velikosti 183 x 125 cm.
Většinu místa na tabulích zabírá mapa oblasti, ve které turisté naleznou vyznačené cyklostezky, turistické trasya naučné stezky, dále také různé turistické atraktivity, koupaliště i přírodní památky. Další součástí tabulí jsou informace o lokalitě, ve které se mapa nachází a obecné informace o oblasti Podkrkonoší včetně anglického textu.
Mapy jsou umístěny v obcích Bílé Poličany, Bílá Třemešná, Borovnice, Cerekvice nad Bystřicí, dvě mapy ve Dvoře Králové nad Labem, Konecchlumí, Miletín, Šárovcova Lhota a Zdobín. Vzhled tabulí je možné si prohlédnout na webových stránkách sdružení Podkrkonoší.