Dobré místo pro život nehledejte. Je na severovýchodě Čech

web_banner.jpg Zajímá Vás, jak evropské dotace mění tvář severovýchodních Čech? Odpověď dostanete 25. září 2009 na ROPfóru 2009, které se koná od 9 hodin v Univerzitním konferenčním centru Univerzity Pardubice. Účast přislíbil i ministr por místní rozvoj Rostislav Vondruška.  

Jak evropské dotace mění tvář severovýchodních Čech? O tom se denodenně přesvědčujeme na venkově, v malém i větším městě,  při cestování - po silnici i cyklostezce, při sportu, na dětských hřištích, ve víceúčelových centrech vybudovaných v nedávno ještě zchátralých budovách, v dopravních terminálech, hotelech, ve školách, zdravotních a sociálních zařízeních, v kulturních střediscích, dětských domovech a v řadě dalších míst Pardubického, Královéhradeckého a Libereckého kraje, která se na první, druhý i desátý pohled změnila a stále mění k lepšímu.  Nejde o žádné náhody. Za vším stojí podnikaví  lidé, kteří se nebojí požádat o dotaci, třeba z Evropské unie. O tom, že čerpání z unijních fondů není jen tématem do novin, ale skutečným příběhem, odehrávajícím se na mnoha místech severovýchodních Čech, právě o tom je letošní ROPfórum. Regionální rada regionu soudržnosti Severovýchod jej pořádá 25. září v budově pardubické Univerzity. „V aule bude v 9:30 hodin zahájena královéhradeckým hejtmanem Lubomírem Francem výroční konference. Hovořit budeme o dosavadním stavu čerpání dotací z ROP Severovýchod, o prostředcích plynoucích na výzkum a vzdělání, také o synergii projektů Integrovaného operačního programu a ROP Severovýchod, integrovaných plánech rozvoje Pardubic, Hradce Králové a Liberce a vlivu finanční krize na čerpání dotací z Evropy. Účast na konferenci zvažuje i ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška,“ říká ředitel Úřadu Regionální rady Zdeněk Semorád a pokračuje: „Před aulou souběžně proběhne veletrh regionálních projektů. Více než dvacet týmů zde bude prezentovat své projekty, na něž čerpají dotaci z ROP  Severovýchod. Celou akci doplní ve foyeru výstava dokončených i rozpracovaných projektů, jak jsme je zachytili na fotografiích. Veškeré informace o čerpání dotací z ROP Severovýchod včetně konzultací nad projektovými záměry poskytne Informační a konzultační středisko Regionální rady, otevřené před aulou až do 15 hodin,“ mapuje program celé akce Semorád.
O tom, že evropské dotace pomohly v rozvoji kulturnímu regionu s historickou tradicí, se dozvíte už za 14 dní na ROPfóru 2009. A také o tom, že severovýchodní Čechy nejsou jen dobrým místem pro cestování a podnikání, ale především dobrým místem pro život.