Dolní Morava

Lyžování

Dolní Morava

centrum turistickeho ruchu_dolni morava_0011_1.jpgStředisko na Dolní Moravě právem aspiruje na nejlepší rekreační centrum v republice. Skýtá skvělé lyžařské podmínky a díky téměř miliardové investici zde vy minulých letech vyrostlo středisko pro celoroční nejen sportovní vyžití. Velkou měrou se na celé podobě areálu podílel také ROP Severovýchod.

Na své si zde přijdou především lyžaři a snowboardisté, kteří si na sedmi kilometrech sjezdovek mohou zajezdit dle chuti a schopností. Ti nejzkušenější a nejodvážnější vyhledávají „Áčko“ na Sněžníku, jejíž horní část bývá označována jako nejprudší svah v Čechách. Oproti tomu spodní část nové  sjezdovky U Slona je díky mírnému sklonu a na naše poměry nezvyklé šířce ideálním místem pro začátečníky. Návštěvníci střediska si většinou chválí výborné podmínky a dostatek prostoru, protože do této odlehlé části regionu si ještě mnoho lyžařů nenašlo cestu. Navíc nová čtyřsedačková odpojitelná lanovka na Sněžníku výrazně zlepšila a zrychlila přepravu lyžařů. Ne každého baví lyže nebo prkno. To však není důvod zůstávat doma. Co třeba vyzkoušet jízdu po 2,5 kilometru dlouhé sáňkařské dráze? Sáně s brzdou si můžete zapůjčit pod sjezdovkou U Slona. Místní specialitou je osvětlení celé dráhy, a tedy možnost nočních  projížděk. Ještě více adrenalinu se vám zaručeně vyplaví do krve při jízdě po bobové dráze, která patří k nejdelším a  nejmodernějším v republice. Zážitky z kilometrového sjezdu s 360 stupňovými zatáčkami rozeberte v restauraci v chatě U Slona v dolní stanici. Dráha je v zimní sezoně v provozu až do 21 hodin. Nevíte-li, jak na horách zabavit děti, Dolní Morava pro vás má odpověď na dojezdu červeného „Béčka“, kde se nachází dětský ski park s pojízdným pásem a kolotočem. Nemusíte se bát, že vám při hlídání ratolecentrum_turistickeho_ruchu_dolni_morava_0015.jpgstí budou mrznout nohy. Vše můžete sledovat z tepla proskleného baru.centrum_turistickeho_ruchu_dolni_morava_0009.jpgcentrum_turistickeho_ruchu_dolni_morava_0012.jpg

 

 

 

 

centrum_turistickeho_ruchu_dolni_morava_0014.jpgDolní Morava na běžkách - Že vás lákají spíš běžky než sjezdování? Vyjeďte si lanovkou pod Sněžník k chatě Slaměnce, odkud lze vyrazit po desítkách kilometrů strojově upravovaných stop po hřebeni nebo dolů do Dolní Moravy. Při jasném počasí se můžete pokochat třeba pohledem na Praděd.