Evropské miliardy zkrášlily Královéhradecký kraj. Kde všude peníze z ROP Severovýchod pomohly, prozradí výstava

Výstava plakátů na Univerzitě Hradec Králové Hradec králové - Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Královéhradeckém kraji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod? Přesvědčit se o tom můžete letos už naposledy. Putovní výstava plakátů je nyní k vidění na hradecké univerzitě v budově vedle Studijní a vědecké knihovny. 

Informace o vybraných projektech budou moci návštěvníci nejen z řad studentů načerpat až do konce roku.  Mezi představovanými projekty, které vznikly v Královéhradeckém kraji díky evropským penězům prostřednictvím ROP Severovýchod, nechybí hradecký sportovní areál Bavlna, cyklostezka na Kuks, bobová dráha v Mladých Bukách, nové trolejbusy v Hradci Králové, Archeopark ve Všestarech, Františkánský klášter v Hostinném anebo zbrusu nová lanovka na Sněžku.

ROP Severovýchod už pomohl při realizaci více než 680 projektů, přičemž většina z nich už je dokončena. Práce na některých projektech je však stále v plném proudu. Ukončeny musejí být během příštího roku, kdy budou postupně propláceny i poslední peníze, jež má ROP Severovýchod k dispozici. Doposud už bylo příjemcům vyplaceno více než 14 miliard korun.

Více o ukončování a proplácení financí najdete v této tiskové zprávě.