Evropské miliony změnily tvář Libereckého kraje. Kde konkrétně? Přijďte to zjistit na putovní výstavu plakátů do libereckého Géčka

Výstava plakátů v libereckém nákupním centru Géčko Liberec – Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Libereckém kraji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod? Přesvědčit se o tom můžete během putovní výstavy plakátů, která je po celý květen k vidění v libereckém nákupním centru Géčko.

Samotné město pod Ještědem patří k jednomu z největších příjemců evropských dotací. Díky nim Liberec změnil svou tvář. Zmizela i pomyslná kaňka v podobě starých a již nevyužívaných lázní. Chátrající objekt vyměnil bazén, šatny a saunu za výstavní prostory. Dnes tady lidé mohou obdivovat díla starých i současných mistrů umění. Oblastní liberecká galerie tak získala důstojný domov s moderními prostory, které lákají stále více návštěvníků. Na velkou změnu putovala dotace více než 292 milionů korun. A to není zdaleka ojedinělý zajímavý projekt. Najdete jich zde celou řadu. Kupříkladu pavilon leknínů v botanické zahradě anebo nový vstup do zoologické zahrady.

Liberec však rozhodně nebyl jediným městem či lokalitou, která získala nový ráz díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Nové podoby se tak dočkalo náměstí T. G. M. ve Frýdlantu, zdejší lesnická škola má moderní vybavení dílen anebo v České Lípě vzniklo muzeum textilu. Pro milovníky přírody se nezapomenutelným místem stane Geopark Český ráj anebo si turisté mohou dopřát procházku Jarmilinou stezkou v okolí Máchova jezera. Pro děti je pomyslným rájem nové Muzeum Čtyřlístku v Doksech. Pinďu, Myšpulína, Fifinku a Bobíka tady najdou v životních velikostech.

To ale není zdaleka vše. Chcete vědět víc? Přijďte se podívat v květnu do nákupního centra Géčko v Liberci!

 

Pokud byste výstavu propásli, nevadí. Plakáty se přesunou na další místa po celých severovýchodních Čechách. V červnu a červenci najde výstava svůj dočasný domov na vlakovém nádraží v Hradci Králové a v srpnu i v září pak na vlakovém nádraží v Pardubicích.