Evropské peníze všude kolem vás. Výstava prozradí, kde dotace z ROP Severovýchod pomohly

Výstava plakátů v Libereci Liberec – Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Libereckém kraji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod? Přesvědčit se o tom můžete během putovní výstavy plakátů, která je po celý březen k vidění v libereckém Obchodním centru Nisa.

Samotné město pod Ještědem patří k jednomu z největších příjemců evropských dotací. Díky nim Liberec změnil svou tvář. Zmizela i pomyslné kaňka v podobě starých a již nevyužívaných lázní. Dnes sem lidé chodí bez plavek zato s otevřenou myslí, aby se pokochali uměním v Oblastní liberecké galerii. Ta zde našla svůj domov. Na velkou změnu putovala dotace více než 292 milionů korun. A to není zdaleka ojedinělý zajímavý projekt. Najdete jich zde celou řadu.

Liberec však rozhodně nebyl jediným městem či lokalitou, která získala nový ráz díky evropským penězům z ROP Severovýchod. Nové podoby se tak dočkalo náměstí T. G. M. ve Frýdlantu, zdejší lesnická škola má moderní vybavení dílen anebo v České Lípě vzniklo muzeum textilu. Pro milovníky přírody se nezapomenutelným místem stane Geopark Český ráj, který také podpořily evropské peníze anebo si turisté mohou dopřát procházku Jarmilinou stezkou v okolí Máchova jezera.

To ale není zdaleka vše. Chcete vědět víc? Přijďte se podívat v březnu do OC Nisa v Liberci!

 

Pokud byste výstavu propásli, nevadí. Plakáty se přesunou na další místa po celých severovýchodních Čechách. V květnu ještě zůstanou na severu Čech. Expozice se přesune do libereckého nákupního centra Géčko. V červnu a červenci najde výstava svůj dočasný domov na vlakovém nádraží v Hradci Králové a v srpnu i v září pak na vlakovém nádraží v Pardubicích. V každém z krajů se můžete těšit na zajímavá místa právě z vašeho okolí.