Evropský rok rozvoje a pomoci – to je rok 2015. Zapojte se do soutěže, kde stačí podat pomocnou ruku a mít při sobě fotoaparát

eurocentra_sout____.jpg Severovýchodní Čechy – Eurocentra Hradec Králové, Liberec a Pardubice ve spolupráci s informačními středisky Europe Direct v Hradci Králové, Pardubicích, Liberci a Dvoře Králové vyhlásily již třetí ročník prázdninové fotosoutěže konající se u příležitosti Evropského roku pro rozvoj. Myšlenku soutěže vystihuje její motto inspirované výrokem římského básníka Senecy: „Člověk je zrozen k vzájemné pomoci.“ Soutěž pro amatérské fotografy potrvá až do 9. září 2015.

Stačí mít po ruce foťák anebo chytrý mobil. Pak stačí jedno cvaknutí a trocha štěstí. O co vlastně přesně jde? Do soutěže se mohou hlásit amatérští fotografové starší 15 let z celé České republiky. Volit mohou ze dvou kategorií, a to Pomáháme si navzájem a Česká ruka za hranicemi.

Cílem první kategorie je zachytit příběhy, které pomáhají na území České republiky. Záměrem druhé kategorie je zdokumentovat pomáhající aktivity českých občanů v zahraničí.

Výběr nejlepších snímků bude k vidění v Pardubicích v Komunikačním prostoru Galerie města Pardubic od 6. do 31. října 2015.

Podrobné informace k soutěži, cenám a dalším aktivitám eurocenter najdete zde.