Frekventované ulice v Tanvaldu dostaly nový kabát. Také díky dotaci z ROP Severovýchod

05x_Paska_BIG.jpg Tanvald – Kompletně zrekonstruované a také již slavnostně otevřené jsou části ulic Nemocniční a Pod Špičákem v Tanvaldu. Díky dotaci více než 26,6 milionů korun se podařilo Libereckému kraji modernizovat  úsek od křižovatky s ulicí Českou pod viaduktem až po křižovatku s ulicí Radniční u tenisových kurtů.

Provoz byl v této části města zcela obnoven už začátkem prosince, slavnostní otevření se uskutečnilo v uplynulých dnech. Celá rekonstrukce musela být zajištěna za částečného provozu. „Stavba probíhala za částečného provozu kvůli zajištění přístupu do nemocnice. V ulici Nemocniční byl zachován plný provoz upravený světelnou signalizací. V ulici Pod Špičákem došlo k uzavírce a objízdné trasy byly vedeny přes sídliště Výšina,“ připomněl radní Libereckého kraje pro dopravu Vladimír Mastník.

Součástí stavebních prací bylo vybudování nových chodníků a bezpečných přechodů pro chodce. Projekt zároveň zahrnoval úpravu zastávek autobusů, rekonstrukci stávajícího parkoviště a stavbu nového parkoviště pro nemocnici. Provedly se také přeložky veškerých inženýrských sítí.

Více informací se dočtete zde.