Frýdlant ozářily Hvězdy Severovýchodu. Tou nejzářivější podpořenou z evropských peněz z ROP Severovýchod se stal projekt Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu

web_RR.jpg Frýdlant – Sever Čech se stal další lokalitou, kam zavítala roadshow Hvězdy Severovýchodu. I tentokrát si lidé mohli vybrat ten nej projekt podpořený dotacemi z ROP Severovýchod. Z desítky adeptů se nakonec finalistou, který se bude na podzim ucházet v hlasování o titul Hvězda Severovýchodu, stal projekt Regenerace náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu.

Od poloviny května objíždíme s velkým karavanem a prima zábavou jednotlivá místa Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, kde hledáme ten nej projekt z vašeho okolí, který získal podporu z ROP Severovýchod. Je to obnova vybavení nemocnice, rekonstrukce některého parku, anebo muzea, či školy? Rozhodněte o tom vy! Stejně jako již v osmi městech, tak i ve Frýdlantě se našel vítěz. Podle příchozích a hlasujících se tím nej a dalším finalistou našeho velkolepého klání stal projekt regenerace místního náměstí. „Náměstí krásně prokouklo a láká k posezení,“ shodovali se návštěvníci.

Kromě informací o řadě projektů, které byly prezentovány, dostali všichni hlasující drobné dárky, děti si mohly zahrát hru lovec světla, nechat si na obličej namalovat tygra, delfína anebo jinou kresbu a odnést si ještě balonek na památku. Pro dospělé jsme měli připraveny netradiční osmisměrky a navíc pětice šťastlivců z řad hlasujících získala piknikový set, autolékárničku, ultrazvukový měřič vzdálenosti, nerezovou termosku anebo příjemnou fleecovou deku.

Tím však nekončíme. Už ve středu 8. července se objevíme na Soukenném náměstí v Liberci. Tak přijďte za námi.

Více informací se dozvíte na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde už nyní najdete také přehled dosavadních finalistů. 

Fotogalerii z akce si prohlédněte zde