Galavečer ROPFÓRUM 2015 se kvapem blíží. Letos nabídne také jednu zajímavou premiéru

ropforum_pozv__nka_web.jpg Hradec Králové – Slavnostním předáním skleněných plaket a premiérovým promítáním speciálního krátkého filmu vyvrcholí velká propagační akce Hvězdy Severovýchodu, během níž se lidé v regionu blíže seznámili s 200 projekty z více než 700, které získaly podporu z ROP Severovýchod. Během galavečera ROPFÓRUM 2015 však zazní i spousta dalších zajímavých informací, jež dozajista vyplynou z diskuze tří odborníků na dotace. Třešničkou na dortu se poté stane vystoupení skupiny PIRATE SWING band v čele s Jiřím Ševčíkem a hostem Josefem Lauferem. Galavečer se uskuteční 23. listopadu od 17:30 hodin ve Filharmonii Hradec Králové.

Byla to velkolepá akce, která začala již v květnu a trvala až do poloviny října. Během tohoto půlroku mohli lidé ve 20 lokalitách napříč Královéhradeckým, Pardubickým a Libereckým krajem poznat zajímavé projekty, které v uplynulých osmi letech vznikly i díky podpoře z Regionálního operačního programu (ROP) Severovýchod. Sami pak vybrali ten, který je podle nich tím nej, a poslali ho do závěrečného webového klání. Z něho vzešla trojice vítězných projektů v čele s pardubickým parkem Na Špici, následovaným Palackého náměstím v Poličce a Kuksem – Braunovým krajem. Nyní se tato trojice vyvolených stane jedněmi z hlavním hvězd galavečera ROPFÓRUM 2015. „Nešlo sice o žádnou soutěž, přesto bychom rádi poděkovali a ocenili příjemce dotací u těchto vítězných projektů. Na slavnostním večeru jim proto předáme krásné skleněné plakety a rovněž zde bude promítán speciálně vytvořený film o těchto vítězích a dalších finalistech,“ poodhalila první část celého večera ROPFÓRUM 2015 Lenka Vašátková, která je pověřena vedením Úřadu Regionální rady Severovýchod.

Speciální snímek představuje 20 finalistů celé roadshow Hvězdy Severovýchodu a odkrývá i některé detaily z období realizace. Navíc v medailoncích věnovaných třem vítězům budou moci návštěvníci srovnat, jak vůbec vypadalo místo ještě před zahájením realizace celého projektu a jak vypadá dnes.

Večer, kterým provede moderátorka Jolana Voldánová, však nabídne i celou řadu dalších zajímavostí. V druhé, již diskuzní části se do křesel posadí tři hosté, kteří mají k dotacím a Úřadu Regionální rady Severovýchod velmi blízko. Všichni totiž zažili, jaké to je být v čele této instituce. Nyní navíc mají mnohé co říci i k novému programovému období. Na zajímavé dotazy budou odpovídat Zdeněk Semorád, dnes náměstek ministryně pro místní rozvoj, Zdeněk Vašák, nyní pověřen řízením Centra pro regionální rozvoj ČR a Lenka Vašátková, která vede Úřad Regionální rady Severovýchod. Co se za těch osm let podařilo, co nikoliv a jaká úskalí musela být vyřešena? Jak dalece se již rozeběhlo nové programové období a je ministerstvo potažmo další organizace připraveno na nápor nových žadatelů? Nejen na tyto otázky zazní odpověď.

Závěr galavečera se poté ponese ve swingovém duchu. Příjemnou atmosféru navodí skupina PIRATE SWING Band v čele s hudebníkem a showmanem Jiřím Ševčíkem. Speciálním hostem pak bude Josef Laufer.

Vstupenky je možné si zarezervovat prostřednictvím webové adresy www.rada-severovychod.cz/ropforum-1. Kapacita sálu hradecké filharmonie, kde se celá akce uskuteční, je však omezena. Nezaváhejte.

 

Celé znění tiskové zprávy najdete také zde.