„Haló, tady pacient.“ V českolipské nemocnici se díky dotaci pustili do výměny dorozumívacího zařízení

nemocnice___esk___L__pa.jpg Česká Lípa – Stačí zvednout sluchátko, stisknout knoflík a požádat sestru o pomoc. Při dlouhé chvíli zase jiné tlačítko nabídne rozhlasové pořady. Budoucnost, která začala nabírat konkrétní podobu v Nemocnici s poliklinikou v České Lípě. Díky dotaci bezmála šest milionů korun z ROP Severovýchod se tady technici pustili do instalace moderního signalizačního a dorozumívacího zařízení.

Zastaralou výbavu, která trápila pacienty i sestry, již nahradili v prostorách gynekologicko-porodnického oddělení, na neurologii a interním oddělení. Novinky se dočkají všechna lůžková oddělení. Moderní systém zajišťuje nejen oboustranný kontakt pacienta se sestrou pomocí sluchátka, ale také světelnou signalizaci. Ta se rozsvítí u příslušného pokoje na chodbě oddělení. Novinkou je také možnost pacientů prostřednictvím systému poslouchat zábavný rozhlasový program.

Z evropských peněz dojde také k výměně starých lůžek. Stovka nových jich bude do poloviny letošního roku pořízena na oddělení napříč celou nemocnicí.