Hlasujte pro Kuks

V soutěži DestinaCZe 2013 je v kategorii Genius loci nominován Kuks v Královéhradeckém kraji. Kdo jednou vstoupil do tamějšího hospitalu, pohlédl na Braunovy sochy Ctností a Neřestí nebo se jen prošel parkem, musí se na Kuks vracet. Když ne jinde, je genius loci právě tam...Hlasovat pro Kuks můžete do 30. listopadu.

Kuks po mnoha desetiletích chátrání ožívá také díky evropským dotacím. Projekt "Granátové jablko" spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu sleduje rekonstrukci hospitalu. Ten by měl od roku 2015 sloužit jako regionální vzdělávací středisko.

V místě se realizují i projekty podpořené z ROP Severovýchod - letos se například otevřela cyklostezka z Hradce Králové, v tak zvané Rentzově barokní tiskárně se chystají fyzické a elektronické expozice barokního divadla, hudby a historických barokních řemesel vázaných k výrobě knih.

Pokud chcete dát Kuksu svůj hlas (hlasy),  máte příležitost na www.destinacze2013.cz.

Na vylosované čekají i výhry: pobytový voucher v hodnotě 10 000 Kč, rodinná vstupenka do ZOO, na hrad či zámek, do aquaparku a jiné...

A ještě něco k pravidlům soutěže: každý​​ má 10 hlasů, všechny je můžete dát jednomu svému favoritovi nebo je libovolně rozdělit mezi více soutěžících subjektů v kterékoliv z pěti kategorií. Každý týden vylosuje pořadatel soutěže CzechTourism pět hlasujících, které odmění výhrami.

Více se dočtete zde.