Hradec Králové: Den Evropy s velrybou

kralovehradeckenovinky.cz | 4.5.2013

Ve čtvrtek 9. května 2013 se v Centru celoživotního vzdělávání ve Wonkově ulici bude od 10 do 17 hodin konat Den Evropy s velrybou.

Pro malé i velké děti je připravena cesta za pokladem, která je protkána úkoly, soutěžemi a kvízy. Dospělí zjistí jak hledat práci v zahraničí a naučí se správně vyplňovat dokumenty souboru Europass ve workshopu, který mohou navštívit dopoledne v 10 hodin nebo odpoledne v 16 hodin. Kralovehradeckenovinky.cz informovala Tereza Janáčková, knihovna HK.

„Budova Centra celoživotního vzdělávání se 9. května promění v moře plné překvapivých zátočin a ostrovů, skrývajících stanoviště s různorodými úkoly, které pobaví i potrápí mozkové závity.“ vysvětluje vedoucí střediska EUROPE DIRECT Hradec Králové Petra Landsmannová.

Na každém stanovišti získají děti za své snažení zlaťák, který budou moci využít na bazaru pokladů. Ostrov pokladů je ovšem potřeba nejprve najít podle námořnické mapy. „Dětem přejeme správný kurz v cestě za velrybou. Nicméně ani dospělí nepřijdou zkrátka.“, dodává Renata Černilovská z EUROCENTRA Hradec Králové.

Právě EUROCENTRUM ve spolupráci s organizací EURES připravili praktický workshop s tipy pro hledání práce v zemích EU a názornou ukázkou vyplňování dokumentů ze souboru Europass. Den Evropy se každoročně slaví 9. května jako připomínka myšlenky mírové spolupráce v poválečné Evropě, se kterou v roce 1950 právě v tento den přišel francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman. Z této myšlenky se zrodila Evropská unie. A právě ty instituce v Královéhradeckém kraji, které jsou s Evropskou unií provázány, spojily své síly při přípravě Dne Evropy s velrybou.

Na Dni spolupracovali: Informační středisko EUROPE DIRECT Hradec Králové, EUROCENTRUM Hradec Králové, EURES a Úřad regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod. Prostory a vybavení poskytla Knihovna města Hradce Králové.