V Hradci Králové otevřeli sportovní areál Bavlna

Sportovní areál Bavlna na Pražském Předměstí v Hradci Králové prošel kompletní rekonstrukcí. Dotoval ji ROP Severovýchod více než 58 miliony korun.

Kromě fotbalového hřiště s přírodním trávníkem a minihřiště s umělou trávou dotváří znovuotevřený areál další dvě víceúčelová sportoviště s umělým povrchem, osmdesátimetrová běžecká čtyř dráha, pískové doskočiště i hřiště na pétanque. Maminky s malými dětmi ocení dětské hřiště s lanovou pyramidou a dalšími prvky.

Na zastřešenou tribunu může vystoupat až 335 diváků, fotbalové týmy naleznou zázemí v kabinách s kompletním zázemím. V místě je i sportovní internát s pětačtyřiceti lůžky.

 

Sportovní centrum Bavlna slouží především mladým fotbalistům, ale nejen jim. Město i provozovatel areálu, tedy FC Hradec Králové, počítají s tím, že přidružené sportoviště využijí i školy, zájmové organizace a veřejnost. “Přeju si, aby Bavlna byla pořád tak hezká jako dnes a aby zde vyrostli noví Lubasové, Lokvencové a Pilařové,“ uvedl 10. dubna při slavnostním otevření areálu primátor Zdeněk Fink.