Hřiště z 19. století je po rekonstrukci

Českolipský deník | 9.8.2013 |

Liberec – Jediné hřiště v Liberci – Kateřinkách je po rekonstrukci za víc než šest milionů korun přístupné pro děti i dospělé. „Vzniklo původně již v 19. století a slouží ke sportovnímu i společenskému vyžití,“ řekl mluvčí libereckého magistrátu Jan Král.
Podle radnice nebylo hřiště v posledních letech důstojným veřejným prostorem pro setkávání. „Plocha hřiště tvořená udusanou antukou, štěrkem a pískem, dožilé konstrukce oplocení, torzo základů původního dřevěného altánu a konstrukce branek vedly k tomu, že hřiště přestalo plnit požadavky na sportoviště. Neutěšený stav podtrhovaly i okolní svahy porostlé nálety,“ doplnil Král.
Teď se nabízí víceúčelová sportovní plocha s umělou trávou, dětské prolézačky a zpevněné plochy s ohništěm i betonovými patkami k sezení. Hřiště je oploceno, za brankami vybaveno dřevěnými fošnami. Opěrné zídky budou sloužit zároveň jako tribuny. Nechybí přístřešek .
„O hřiště bude pečovat Pionýrská skupina Františkovna základě smlouvy s městem Liberec, které je vlastníkem pozemku,“ uvedl Michal Vereščák, vedoucí Odboru strategického rozvoje a dotací MML. Celková rekonstrukce hřiště byla umožněna díky dotaci z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v rámci projektu Revitalizace hřiště v Kateřinkách. Projektu byla poskytnuta dotace v celkové výši 6 218 524,29 korun. Projekt je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Liberec – Atraktivní a kvalitní život v Liberci.