Hvězdou Severovýchodu se ve Dvoře Králové stal projekt na obnovu historických domů v Kuksu. Kdo bude dalším finalistou velké roadshow? Přijďte za námi a dozvíte se víc

Roadshow Hvězdy Severovýchodu ve Dvoře Králové nad Labem Dvůr Králové nad Labem – Další Hvězdy Severovýchodu ozářily nebe ve Dvoře Králové nad Labem. V úterý 26. května se tady zastavila velká letní roadshow, prezentující zajímavé projekty podpořené dotací z ROP Severovýchod. Z desítky vybraných mohli příchozí sami vybrat, který počin je podle nich ten nej. A ve hře byly skvělé ceny.

Na náměstí T. G. Masaryka přišly bezmála dvě stovky obyvatel města a okolí. Během zábavného odpoledne, které potěšilo i ty nejmenší, zazněla také celá řada zajímavých informací. Třeba to, jak je to s pavilonem goril ve zdejší zoo, co všechno se podařilo opravit v obci Kuks kromě hospitálu anebo také že v Mostku mají vlastní skatepark, který využívají nejen teenageři ale i další generace.

Hlasování a soutěže o výběr finalisty, který bude reprezentovat Dvůr Králové ve velkém klání o Hvězdu Severovýchodu, nakonec s přehledem vyhrál projekt na obnovu lázeňských domů v Kuksu. Pod názvy Kuks – Braunův kraj se skrývaly dva projekty, dvě dotace s jedním cílem. Obnovit zašlý lesk staveb na druhém břehu Labe naproti slavnému hospitálu a zároveň se postarat o propagaci celé obce. „To jsou skutečně účelně využité evropské peníze. Tak by to mělo být,“ shodla se většina hlasujících.

Pětice vylosovaných šťastlivců, kteří dali svůj hlas některému z deseti projektů, se těšila z výher v podobě, piknikové sady, autolékárničky, ultrazvukového měřiče vzdálenosti anebo fleecové deky pro chladné večery. Tím však soutěž zdaleka nekončí!

Vyrážíme za vámi i do dalších měst Severovýchodu. Celkem jich bude 20. Všude zvolíte finalistu a ve velkém podzimním hlasování můžete vyhrát herní konzoli PS3, voděodolnou kameru na přilbu anebo koloběžku či stan pro celou rodinu. Více si přečtěte na www.hvezdyseverovychodu.cz

Už v úterý 2. června se objevíme na Riegrově náměstí v Semilech. Přijďte za námi!

ROP Severovýchod podpořil v trutnovském okrese 55 projektů, na něž je přislíbeno více než 1,7 miliardy korun. Celkem už z programu má dotaci schválenu více než 700 projektů, na které je možné vyčerpat přes 18 miliard korun. 

 

Fotogalerii z akce najdete zde.