Hvězdy Severovýchodu zavítaly do Hořic

Putovní akce, při které jsou veřejnosti představovány úspěšné projekty financované z Regionálního operačního programu Severovýchod, zavítala v úterý 9. června do Hořic.

Návštěvníci akce se seznámili s desítkou projektů z Hořic a blízkého okolí, které na svou realizaci získaly prostředky z evropských fondů. „Lidé často netuší, že třeba náměstí, po kterém denně chodí, bylo rekonstruováno s přispěním dotací. Chceme proto zábavnou formou zvýšit povědomí o účasti ROP Severovýchod a Evropské unie v jejich regionu,“ shrnul za pořadatele akce její hlavní smysl Martin Škeřík.

V hlasování o počin, který občany Hořicka nejvíce zaujal, zvítězil projekt Hořice – město bez bariér, díky němuž byla veřejná prostranství v podkrkonošském městě uzpůsobena pro snadnější pohyb hendikepovaných osob.

Další Hvězdy Severovýchodu uvidí veřejnost příští úterý v Pardubicích.

Velké webové hlasování o Hvězdu Severovýchodu odstartuje v říjnu na www.hvezdyseverovychodu.cz, kde již dnes najdete další informace spolu s přehledem termínů a míst, kam akce zamíří. Pro hlasující jsou připraveny zajímavé ceny v podobě herní konzole PS3, koloběžky, rodinného stanu anebo voděodolné kamery.