Jak se změnil Pardubický kraj? Objevte jeho zajímavá zákoutí, kde pomohly evropské peníze, na výstavě plakátů úspěšných projektů. Do 22. října v OC Palác Pardubice

Výstava plakátů projektů podpořených z ROP Severovýchod v... Pardubice – Stovky milionů korun a Pardubický kraj na mnoha místech v novém hávu. Evropské peníze z ROP Severovýchod pomohly ke vzniku stovek projektů, mezi nimiž jsou proměněná historická budova Regionálního muzea v Litomyšli, Švýcárna ve Slatiňanech, jiný a poutavější hrad Svojanov, moderní vybavení nemocnic i škol anebo spousta stezek v rekreačních lesích Podhůra. Kde dál dotace přispěly k proměně? Dozvědět se to můžete na putovní výstavě plakátů zajímavých projektů podpořených z ROP Severovýchod, která se koná od 1. do 22. října v Obchodním centru Palác Pardubice.

Zrekonstruované silnice II. a III. třídy, mosty, nové cyklostezky a cyklotrasy, lepší vybavení škol, nemocnic anebo stacionářů, moderní expozice muzeí, galerií či řada projektů na lepší propagaci lákavých lokalit. To jsou oblasti, kde už od roku 2007 pomáhá ROP Severovýchod. Celkem ve třech krajích, Královéhradeckém, Pardubickém a Libereckém podpořil více než 700 projektů, které si mezi sebe rozdělí bezmála 18 miliard korun. Většina z těchto peněz je již úspěšně připsána na účtech příjemců a plány, které původně byly jen na papíře, už plně fungují a slouží lidem. S vybranými projekty z Pardubického kraje se teď můžete seznámit v OC Palác Pardubice (dříve AFI Palác).

Přijďte se podívat, zda vaše galerie, muzeum anebo nemocnice není modernější právě díky penězům z ROP Severovýchod.

Výstavu najdete v prvním patře obchodního centra až do 22. října.