Kam na výlet na kole, pěšky anebo na bruslích? Balíček nových cyklomap vydal Královéhradecký kraj i díky dotaci z ROP Severovýchod

cyklomapy.JPG Hradec Králové – Bez tápání a dlouhého plánování. Turisté a především vyznavači jízdy po dvou kolech teď mají cestování a sportování snazší díky novým cyklomapám, které vydal Královéhradecký kraj. Šedesát tisíc výtisků mohlo vzniknout také díky dotaci z ROP Severovýchod.

Soubor šesti map však neobsahuje pouze vybrané stezky a trasy pro rekreační cyklisty, ale také úseky, které si vychutnají vyznavači mountinebike a singletracku. Zároveň si v nich přijdou na své i in-line bruslaři anebo také pěší turisté. Celý balíček v sobě navíc skrývá tipy na zajímavá místa v oblastech Hradecka, Českého ráje, Krkonoš, Podkrkonoší, Kladského pomezí, Orlických hor a Podorlicka. Stejně tak v něm lidé najdou možná zastavení k občerstvení a odpočinku.

„Je to výsledek zakázky, kterou jsme mohli zadat díky evropským penězům z programu ROP Severovýchod,“ uvedl náměstek hejtmana a radní pro cestovní ruch Otakar Ruml.

Poprvé budou mapy představeny na letošním ročníku veletrhu Infotour a cykloturistika, který se koná od pátku 13. března do soboty 14. března v hradeckém Aldisu. Posléze je zájemci najdou v infocentrech.