Kamiony v Chrastavě odklání nová přeložka. Průjezd městem je nyní bezpečnější

chrastava_silnice.jpg Chrastava – Třetí v pořadí, ale velmi podstatná. Tak se dá hovořit o rekonstrukci komunikace druhé třídy číslo 592 v Libereckém kraji. Stavba přeložky, na kterou má kraj jako příjemce dotace přislíbenu podporu více než 36 milionů korun z ROP Severovýchod, odklání dopravu z centra Chrastavy do nové polohy podél řeky Jeřice. Průjezd městem se tak stal mnohem bezpečnější a tranzitní doprava je nyní plynulejší.

Trasa třetí a zároveň poslední etapy rekonstrukce silnice II/592 začíná v křižovatce ulic Pobřežní a Vítkovská a končí v křižovatce s ulicí Frýdlantská. „Nová komunikace je vedena jako obousměrná, dvoupruhová. Její součástí je protihluková stěna, která ochrání okolní nemovitosti před hlukem. Práce zahrnovaly také výstavbu nábřežní zdi, nového mostu přes řeku Jeřici, lávky pro pěší. Nové jsou přechody pro chodce, veřejné osvětlení i dopravní značení a provedly se také vegetační a sadové úpravy,“ popisuje dokončené stavební práce krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. 

Slavnostní otevření komunikace se uskutečnilo v uplynulých dnech. Dělníci opustili staveniště po více než roce prací. Rekonstrukce byla zahájena vloni v červnu.

Více se dočtete zde.