Kde všude pomohly peníze z ROP Severovýchod? Zjistit to můžete během června při výstavě plakátů projektů v městské knihovně ve Vertexu!

Výstava některých projektů podpořených z ROP Severovýchod... Hradec králové - Památky v novém hávu, lepší vybavení škol, zrekonstruované mosty, silnice anebo sportoviště s moderní tváří. Kde všude v Královéhradeckém kraji pomohly evropské peníze z ROP Severovýchod? Přesvědčit se o tom můžete během putovní výstavy plakátů, která je po celý červen k vidění v Knihovně města Hradec Králové ve Vertexu. 

I tato kdysi továrna na skelná vlákna prošla náročnou proměnou, za níž stály také peníze z ROP Severovýchod. Na rekonstrukci podle návrhu architekta Davida Vávry putovala dotace bezmála 130 milionů korun.

Na celý červen se knihovna zaplnila plakáty devatenácti vybraných projektů, které v Královéhradeckém kraji vznikly díky penězům z Regionálního operačního programu Severovýchod. Mezi představovanými stavbami nechybí hradecký sportovní areál Bavlna, cyklostezka na Kuks, bobová dráha v Mladých Bukách, nové trolejbusy v Hradci Králové, Archeopark ve Všestarech, Františkánský klášter v Hostinném anebo zbrusu nová lanovka na Sněžku.

To ale není zdaleka vše. Chcete vědět víc? Přijďte se podívat v červnu do knihovny ve Vertexu.

Pokud byste výstavu propásli, nevadí. Plakáty se přesunou na další místa. V červenci budou k vidění na vlakovém nádraží v Hradci Králové. V srpnu pak na vlakovém nádraží v Pardubicích vystřídají hradecké projekty ty, které se podařilo zrealizovat v Pardubickém kraji a v září se na libereckém nádraží objeví výběr těch nejzajímavějších projektů z Libereckého kraje.