Kojenecký ústav se mění v lůžkový hospic. Ten v Libereckém kraji dosud chyběl

v__stavba_hospice_Liberec1.jpg Liberec – Ve městě pod Ještědem už na plné obrátky běží rekonstrukce a dostavba lůžkového hospice. Kdysi kojenecký ústav bude nově sloužit jako místo pro péči o nevyléčitelně nemocné. Liberecký kraj získal areál spolu s okolními pozemky od města. Do realizace celého projektu se mohl pustit také díky dotaci z ROP Severovýchod. Ta by měla činit více než 87 milionů korun.

„Výstavbu lůžkového hospice připravoval Liberecký kraj od roku 2009. Stavba bude financována z Integrovaného plánu rozvoje města Liberec. V soutěži na dodavatele se navíc podařilo výrazně snížit cenu. Poprvé jsme se rozhodli, že si na tuto stavbu najmeme ještě dodatečný pravidelný dozor tak, aby i za sníženou cenu byla zajištěna velmi dobrá kvalita díla a stavba provedena plně v souladu s projektovou dokumentací,“ uvedl hejtman Martin Půta s tím, že věří, že se příští rok v červnu lůžkový hospic pro Liberecký kraj slavnostně otevře.

Během rekonstrukce dojde ke kompletním stavebním úpravám a změně dispozic objektu. Přistavěny budou také dvě nová křídla. Lůžkový hospic, který v Libereckém kraji dosud chybí, bude mít kapacitu 28 lůžek s vlastním sociálním zařízením, která budou rozmístěna ve dvou podlažích. V přízemí vznikne také kuchyň, šatna anebo prádelna. Součástí celého projektu je také utvoření zázemí pro domácí hospicovou péči, edukační činnost, půjčovnu pomůcek a poradnu pro pacienty. Změny doznají i okolní pozemky, které by se měly proměnit v příjemný park.

Další podrobnosti najdete zde