Kolik vzniklo nových dopravních terminálů anebo kilometrů cyklostezek díky ROP Severovýchod? Dubnový Europlan napoví

europlan_duben_foto_web.jpg Hradec Králové – Druhé číslo elektronické verze newsletteru Europlan je opět na světě. Po dvou měsících se můžete znovu začíst do zajímavostí o Regionálním operačním programu (ROP) Severovýchod. Tentokrát se dozvíte, jak to vypadalo během slavnostního otevření nového Evropského domu, který se stal prvním v republice. Do zrekonstruované přístavby v areálu bývalého ústavu hluchoněmých v Hradci Králové se přestěhoval také Úřad Regionální rady Severovýchod. Má tak novou adresu a některé kontaktní telefony jsou jiné.

Nezapomněli jsme ani na novou rubriku, v níž najdete vždy zajímavé tipy na výlet a možná se podivíte, že i vaše oblíbené muzeum či galerie mají nový plášť právě díky dotacím z ROP Severovýchod.

Po únorovém představení projektů, které pomohly změnit tvář obcí a měst, se tentokrát dozvíte více o těch, jež zase zlepšily dopravní obsluhu v regionu Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje. Bezmála 7,8 miliardy korun přispělo k modernějším nádražím, novým vlakům či autobusům, zrekonstruovaným silnicím II. a III. třídy anebo k výstavbě cyklostezek a cyklotras.

A opět vám pro zábavu nabízíme naši speciální osmisměrku. Najdete všechna slova a slovní spojení?

Přejeme příjemné počtení.

 

Europlan ke stažení zde.