Komunál – koncert pro dobrou věc

Jičínský deník | 8.7.2010

Nová Paka – Stalo se tradicí, že každoročně občanské sdružení Život bez bariér v Nové Pace pořádá kulturní akce, jejichž výtěžek je určen na obnovu kláštera. Nebylo tomu jinak ani 26. června. Rocková skupina KOMUNÁL z Chlumce nad Cidlinou, ARTERY z Chotěboře a jičínské OUTCRY zahráli v prostorách areálu bývalé nemocnice, nyní pod názvem Centrum Klášter v Nové Pace. Akcička se opravdu vydařila. Děkujeme kapelám, Pivovaru Nová Paka a fanouškům, kteří Život bez bariér podpořili.
Občanské sdružení v současné době poskytuje v Centru Klášter sociální služby. Jeden z objektů pod názvem Denní stacionář je určen pro klienty s různým druhem zdravotního postižení. Zde je poskytována služba denní stacionář a sociální rehabilitace, která je financována z ESF a státního rozpočtu ČR prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. Druhá budova pod názvem Centrum bez bariér je kompletně rekonstruována a zčásti financována z ROPNUTSII Severovýchod.
V roce 2011 bude otevřena pro poskytování kompletních sociálních služeb (chráněné bydlení, vzdělávání, poradenství, půjčovna kompenzačních pomůcek a další). Na bývalou nemocnici barokního kláštera hledá sdružení finanční prostředky pro zpracování projektové dokumentace. Barokní klášter bude sloužit jako kulturně společenské centrum. Právě pro tento projekt jsou pořádány kulturní akce pro širokou veřejnost. V současné době připravuje občanské sdružení program multikulturního benefičního festivalu Klášter žije VI, který se bude konat 18.9.2010 opět v prostorách Centra Klášter.