Konec a šmitec. Roadshow Hvězdy Severovýchodu dojezdila, zato známe všechny finalisty

Často déšť a chlad, často spalující žár. Včera nám na rozloučenou zářilo slunce. Na poslední „štaci“ v severovýchodním regionu. Na Mírovém náměstí v Ústí nad Orlicí.

Od května jsme za vámi jezdili do měst Královéhradeckého, Pardubického a Libereckého kraje, kde jsme vám představovali úspěšné projekty financované evropskými dotacemi z ROP Severovýchod, projekty které se povedly, úspěšně dokončily a přinesly pozitivní změny. Náš karavan na náměstích provázely příjemné hostesky, chlapík na chůdách, pohotový moderátor. A ti všichni tu byli pro vás, aby vás vyzvali k soutěžení a zodpověděli vaše otázky.

Děti od nás odcházely „zmalované“, když si na tváři odnášely Spidermana nebo motýlka. Ti bystří luštili osmisměrky nebo zkoušeli postřeh u hry lapač světla. Kolem se to hemžilo bílými balonky s potiskem ROP Severovýchod.

A jak to dopadlo v Ústí nad Orlicí? První části hlasování jasně vévodila místní nemocnice se svým projektem na modernizaci vybavení centra pro včasnou diagnostiku kardiovaskulárních chorob. Později se přidala cyklostezka Bezpráví – Choceň. Dobře si vedl i multifunkční dopravní terminál v České Třebové. Nakonec vyhrál první zmíněný projekt. „Jsem pro nemocnici. Dokonce jsem tam ležela, přesně tady. Ale radši, když to člověk nepotřebuje,“ zhodnotila Květa Nadrchalová, která podpořila projekt Orlickoústecké nemocnice.

A tím jsme uzavřeli čtyřměsíční putování po kraji. Pokračujeme ale v dalším „levelu“. Od 14. září se všichni můžete zapojit do hlasování, kde se potkají finalisté z každého města. Hlasujte tedy na webu www.hvezdyseverovychodu.cz do 11. října, zvolte svého favorita a pak vyčkejte, zda budete mít štěstí při losování. Vyhrát můžete třeba playstation, koloběžku nebo stan pro celou rodinu.