Královéhradecký kraj „rozdával“ dárky. Řidiči si mohou díky dotaci z ROP Severovýchod vychutnat jízdu po nové silnici ze Rtyně do Hronova

silnice_Hronov_Rtyn__.jpg Hradec Králové – Nová, ale především bezpečnější je nyní silnice mezi Rtyní a Hronovem na Náchodsku. Královéhradecký kraj zrekonstruoval tuto komunikaci za více než 53 milionů korun. Za tyto peníze došlo také k rekonstrukci mostu, který už byl ve velmi špatném stavu. Co do výše investic se letos jednalo o jednu z největších staveb kraje. Náklady pokryje dotace z ROP Severovýchod.

„Rekonstrukce silnice včetně mostu běžela od 31. března letošního roku. Jednalo se o velmi nákladnou rekonstrukci, kdy se musela položit zcela nové vozovka. Nutná byla i oprava mostu, který byl ve velmi špatném stavu. Nová mostní konstrukce byla navržena jako monolitický železobetonový rám o rozpětí téměř pěti metrů,“ popsal náročnost stavby náměstek hejtmana Karel Janeček, který má na starosti oblast dopravy.

Silnice prošla rekonstrukcí v celém průtahu Zbečníkem a v úseku od železničního přejezdu po křižovatku se silnicí II/303 v Hronově. Oprava byla rozdělena na čtyři etapy. Kromě položení nové kanalizace a nového povrchu došlo také k obnovení odvodnění, výstavbě opěrné zdi a prohloubeny byly i příkopy podél cesty.

Více informací najdete zde.