Prošli se po Hradci, teď pojedou na Podhůru či na bobovku Bertu

Třiatřicet účastníků královéhradeckého Nábřeží sportu se v neděli 15. září vydalo s mapou v ruce na krátkou sportovně poznávací cestu po projektech podpořených v Hradci Králové z Regionálního operačního programu Severovýchod. 

Dvanáct vylosovaných získalo cyklistické dresy nebo vstupenky do lanového centra na Podhůře u Slatiňan či na bobovou dráhu Berta v Mladých Bukách - oba projekty vznikly díky dotaci z ROP Severovýchod.

"U některých hradeckých projektů, například u filharmonie, na hradbách, na náplavce či u teras pod kanovnickými domy jsme rozmístili lampiony na orientační běh. Kdo daná místa navštívil a označil si svou záznamovou kartu kleštěmi, byl zařazen do slosování o ceny," řekl Martin Škeřík z Úřadu Regionální rady. Losovalo se v pondělí, během úterý dostanou všichni výherci sms nebo mail.

Podzimní nedělní odpoledne je za námi. Kdo se akce zúčastnil, dostal tip i na další aktivity a sportovní projekty, kterých je na severovýchodě Čech díky evropským dotacím bezpočet. Popravdě spočítat by se daly, ale rozhodně vydají na všechny víkendy až do Vánoc, možná do jara...