Lanovka na Sněžku se zastavila. V provozu bude jen o víkendech. Omezený režim potrvá pět týdnů

Pec pod Sněžkou – Na pět týdnů se zastavila zrekonstruovaná lanovka na nejvyšší horu České republiky. Po náročné obměně celé dráhy, na níž putovala také jedna z největších dotací z ROP Severovýchod, začaly nové čtyřmístné kabinky sloužit v prosinci 2013. Nyní bude lanovka kvůli pravidelné podzimní odstávce na údržbu mimo provoz od 2. 11. do 5. 12. 

Přestože od pondělí 2. listopadu se dá ve všední den na Sněžku dostat pouze po svých, o víkendech i přes odstávku budou kabinky v provozu. Stejně tak se lanovka rozjede ve dnech 16. a 17. listopadu. Plný provoz bude znovu obnoven až po 5. prosinci.

 

Původní otevřená lanovka byla v provozu neuvěřitelných 63 let. Stařičká dvousedačka se zastavila v září 2012. Poté se naplno rozeběhly práce na stavbě lanovky nové. Ta dnes nabízí svezení moderními uzavřenými kabinami pro čtyři osoby a za hodinu přepraví až 250 osob. Kromě výměny technologie lanovky se v rámci projektu podpořeného více než 234 miliony korun z ROP Severovýchod prodloužil i spodní úsek trasy. Zcela nová je stanice v Peci pod Sněžkou, stanice na Růžové hoře a na vrcholu Sněžky prošly rekonstrukcí.