Liberecký kraj otevřel silnice spojující Pelechov, Záhoří a Semily

TN.cz | 27. 9. 2012

Do kilometrů silnic na Liberecku přibyly další zrekonstruované úseky. Komunikace spojující Pelechov, Záhoří a Semily včetně dvou mostů se dočkaly oprav za 42 milionů korun, informoval Krajský úřad Libereckého kraje.

"Projekt byl financovaný z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod v oblasti podpory Rozvoj regionální silniční dopravní infrastruktury, kde 92,5 procenta nákladů je hrazeno z prostředků Evropské unie a zbývajících 7,5 procenta nákladů je kryto z rozpočtu Libereckého kraje," vysvětlil hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler (ČSSD), který se slavnostního otevření zrekonstruovaných úseků zúčastnil.

Celkové náklady na rekonstrukci této komunikace se podle Eichlerovo slov vyšplhaly téměř na 42 miliónů korun. "Stav tohoto přes šest kilometrů dlouhého úseku opravdu vyžadoval neodkladnou opravu, která sice téměř pět měsíců způsobovala řidičům jistá omezení, ovšem nyní jim naopak cestování usnadní a zkvalitní," doplňuje hejtman.

Důvodem rekonstrukce bylo zejména odstranění kolizních míst plynoucích ze špatného technického stavu komunikace, zvýšení bezpečnosti a plynulosti provozu a zajištění kvalitnější dopravní obslužnosti oblasti Semilska a Českého ráje, které patří k významným turistickým lokalitám Libereckého kraje.

Součástí projektu zhotoveného společností Silnice Jičín byla i výstavba dvou autobusových zálivů v části obce Záhoří - Smrčí, rekonstrukce dvou mostů a vybudování důstojné návsi a prostranství před radnicí obce Záhoří.