Lidé oceňují v Hradci projekty dotované z ROPu

O královéhradecké události loňského roku rozhodují v těchto dnech obyvatelé Hradce Králové.  Do 23. března hlasují prostřednictvím webu nebo formuláře adresovaného odboru kultury hradeckého magistrátu. Tři z pěti navržených událostí úzce souvisí s dotacemi z Regionálního operačního programu Severovýchod.

Pět událostí roku 2012 vytipovala rada města na základě doporučení návrhové komise i ohlasů veřejnosti. Výsledek hlasování zveřejní vedení města 27. března při tradičním udělování výročních cen.

 

O tom, která událost by mohla uspět, se hlasuje i na iDNES. Účastnit se může každý, ať má trvalé bydliště kdekoliv. Zatím nejvíce bodují náplavky neboli stezky lemující Labe v centru města. Hned za nimi je v počtu hlasů nová pěší lávka přes Orlici a třetí nejvyšší skóre má otevření rekonstruovaného sportovního areálu Bavlna…všechny zmíněné projekty finančně podpořil Regionální operační program Severovýchod. A s nimi v rámci integrovaného plánu města i dalších osm, přičemž královéhradecká knihovna coby Centrum celoživotního vzdělávání bude v rekonstruovaném objektu bývalé továrny Vertex ve Wonkově ulici otevřena 20. března. Právě tam bude koncem března vyhlášena i událost loňského roku.