Línek si prohlédl opravenou Kramářovu chatu

prvnizpravy.cz| 13.7.2012

Tento týden navštívil nově otevřenou dominantu na Suchém vrchu náměstek hejtmana Roman Línek.

Znovuobnovení Kramářova chaty je úspěšným projektem v cestovním ruchu v našem kraji, na který přispěly i evropské fondy.

„Celkové náklady činily včetně úpravy příjezdové komunikace přes 48 milionů korun a z toho šlo 25 milionů z Regionálního operačního programu Severovýchod,“ konkretizoval částky Línek.

Kramářova chata má bohatou historii od první republiky, která byla bohužel přerušena devastujícím požárem v roce 2003. Pro občany Orlickoústecka má toto místo stejný význam poutního bodu jako Kunětická hora pro občany Polabí. Obnovy chaty se naštěstí ujal soukromý investor za pomocí evropských fondů.

„Musím vyjádřit upřímný obdiv všem včetně Evropské unie, kteří se na zmrtvýchvstání Kramářovy chaty podíleli,“ uvedl Línek. „V minulých letech jsem toto místo několikrát navštívil na kole i na běžkách a pohled na chátrající budovu a spáleniště byl opravdu žalostný. O to radostněji se tam já, a jistě i mnoho dalších návštěvníků, budeme nyní vracet. Využijeme přitom jak logistické zázemí chaty, kde je bufet, restaurace i ubytování, tak se i pokocháme jedinečnými výhledy z rozhledny.“