Litomyšl otvírá nový krytý bazén za 116 milionů korun

Zpravodajství ČTK | 12.10.2010

 Litomyšl (Svitavsko) 12. října (ČTK) - Litomyšl dnes uvedla do zkušebního provozu nový krytý plavecký bazén. Jeho výstavba město stála 116 milionů korun. Veřejnosti by měl začít sloužit 19. října. Hygienici začnou se odebírat vzorky a posuzovat, zda je vše v pořádku. Poté bude možné zahájit trvalý provoz, řekl ČTK starosta Michal Kortyš.

 Plavecký areál obsahuje bazén s pěti drahami v délce 25 metrů, menší neplavecký dětský bazén, bazén s vířivkou a tobogán s celkovou délkou 64 metrů, který vystupuje i do vnějšího prostoru. Kromě toho bude k dispozici i venkovní výplavový bazén se sedátky a perlinkou. Součástí stavby je i okolní úprava terénu a výsadba zeleně.

 Rozpočet na bazén se snížil z původních 183 milionů korun po soutěži na 106 milionů korun. O dalších asi deset milionů korun se cena zvýšila kvůli nedostatkům v projektu a dalším požadavkům města. "Chtěli jsme navíc kamerový a docházkový systém a několik místností," uvedl Kortyš. Litomyšl věří, že asi 50 procent nákladů získá z Regionálního operačního programu.

 Provozní náklady město odhaduje zhruba na pět milionů korun ročně. Pro jejich snížení chce radnice ještě vybudovat rekuperační zařízení na zpětné získávání tepla z odpadní vody. V areálu najde práci 17 lidí.