Lyžování jako na Dolní Moravě nemají ani v Krkonoších

denik.cz| 20.12.2012

Pardubice/Dolní Morava - Dolní Morava je oblast v Pardubickém kraji, která se nachází pod Kralickým Sněžníkem. A právě tento týden tam byla slavnostně zahájena lyžařská sezóna, které se účastnil i hejtman kraje Martin Netolický spolu se senátorem Radko Martínkem.

"Peníze? Z Evropy a od soukromníka!

Středisko na Dolní Moravě vzniklo také díky finanční podpoře z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Na celkové investici ve výši 600 milionů korun se podílely evropské peníze více než 200 miliony.
„Dovolím si říci, že v Pardubickém kraji vyrostlo zimní středisko, které by nám i Krkonoše mohly závidět," nechal se slyšet hejtman kraje Martin Netolický. „Cílená podpora z evropských fondů se zcela mimořádnou finanční účastí soukromého investora je pro mě osobně vzorovým projektem využití evropských peněz. Úroveň služeb a doprovodných aktivit jistě přiláká turisty nejenom v zimě, ale i v letních měsících," doufá hejtman.
Nejprudší lyžování v České republice

Celý areál se nachází v nadmořské výšce od 650 do 1104 metrů a najdeme tu několik zasněžovaných sjezdovek a vleků s hodinovou kapacitou téměř čtyř tisíc osob.
Náročnější lyžaři se mohou těšit kromě velmi kvalitního zázemí také na černou sjezdovku, která je považována za nejprudší v zemi. Mimo to je čeká červená sjezdovka a pak samozřejmě sjezdovky mírnější, pro děti a začátečníky.

Na své si v lyžařském středisku Dolní Morava přijdou i běžkaři. Je zde pro ně připravena běžecká stopa dlouhá patnáct kilometrů.
Na bobovou či na sáňkařskou dráhu?

Dolní Morava v oblasti pod Králickým Sněžníkem nabízí všechny druhy lyžařských tratí, dvě čtyřsedačkové lanovky, osvětlenou sáňkařskou a bobovou dráhu, dětský lyžařský park s pojízdným pásem, kolotočem, lanovým vlekem a spoustou pohádkových postav.

Velká nabídka je také v oblasti ubytování, které je možné jak v horských chatách, tak v luxusním hotelu Vista s nepřeberným množstvím wellness aktivit.
V těchto dnech hlásí ski centrum dostatek sněhu a tudíž výborné podmínky pro lyžování. Spuštěn je celý provoz kromě černé sjezdovky, na níž se prý začne lyžovat na Vánoce.(pad)"