Mezi Pardubicemi a Hradcem bude jezdit pět nových souprav

Mladá fronta DNES | 16.6.2012

PARDUBICE Mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Jaroměří budou jezdit nové vlakové soupravy o třech vozech. Celkem jich bude pět, první z nich se dostanou na trať v druhé polovině letošního roku, další nové soupravy budou přibývat v roce 2013.
„V současné době se vozy z rodiny RegioPanter již vyrábí. Mají moderní čalouněné sedačky, místa pro umístění invalidních vozíků, klimatizaci, elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky, bezbariérové WC s uzavřeným systémem, které lze využít také ve stanici, nebo rozšířené prostory pro jízdní kola,“ řekl mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.
České dráhy nakupují v rámci kontraktu celkem 19 vozů, které budou jezdit na různých regionálních tratích v České republice, a to v Ústeckém, Pardubickém, Královéhradeckém, Olomouckém a Jihočeském kraji. Hodnota celého kontraktu je více než 2,5 miliardy korun. Nákup všech souprav je částečně financovaný z Regionálních operačních programů EU ve výši až 40 procent.
Letos již začaly v Pardubickém kraji jezdit i modernizované vlaky Regionova s novým interiérem s čalouněnými sedačkami, které jsou částečně nízkopodlažní a mají bezbariérové WC. Tento typ souprav obsluhuje dopravu z Pardubic do Chrudimi a dále až do Havlíčkova Brodu, z Chocně do Vysokého Mýta a také z České Třebové do Lanškrouna nebo do Zábřehu na Moravě.