Miliardy pomohly „oživit“ i Liberecký kraj. Kde všude přispěly evropské peníze z ROP Severovýchod, zjistíte na putovní výstavě plakátů. V září je k vidění na libereckém nádraží

DSC_0764_web.jpg Liberec – Téměř 14 miliard korun už bylo za uplynulých sedm let vyplaceno z Regionálního operačního programu Severovýchod na podporu zajímavých projektů v Libereckém, Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Řada z nich byla dokončena, další se stále realizují. Kde všude pomohly evropské peníze? Přijďte to zjistit během září na vlakové nádraží v Liberci. Od pondělí je tady k vidění putovní výstava plakátů těch nejzajímavějších projektů z Libereckého kraje.

„V programovacím období 2007 až 2013 bylo schváleno k podpoře více než 680 zajímavých projektů především z oblasti dopravy a dopravní infrastruktury a cestovního ruchu. Opomenuta však nebyla ani podpora rozvoje měst a obcí anebo podnikatelské činnosti. V tuto chvíli se řada projektů stále realizuje a proplaceno by mělo být až 17 miliard korun,“ uvedl ředitel Úřadu Regionální rady Severovýchod Zdeněk Vašák.

Nové podoby se tak dočkalo náměstí T. G. M. ve Frýdlantu, zdejší lesnická škola má moderní vybavení dílen anebo v České Lípě vzniklo muzeum textilu. Pro milovníky přírody se nezapomenutelným místem stane Geopark Český ráj, který také podpořily evropské peníze anebo si turisté mohou dopřát procházku Jarmilinou stezkou v okolí Máchova jezera.

A to není zdaleka vše. Přijďte zjistit, kde evropské peníze pomáhají! Výstava zůstane na libereckém vlakovém nádraží až do konce září.