Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60 100   Následující   ››

Lanovka na Sněžku se opět rozjela. I přes sněhovou pokrývku na hřebeni už zahájila letní provoz

Pec pod Sněžkou – Sníh z nejvyšší hory České republiky ještě nezmizel, přesto už se provoz lanové dráhy přehoupl do začínající letní sezony. Po jarní odstávce se kabinová lanovka, jež byla postavena také díky dotaci z ROP Severovýchod, znovu rozjela. Na vrchol Sněžky nyní opět mohou zájemci nejen vystoupat po svých, ale také se svézt čtyřmístnými „gondolami“. Tak se uzavřeným kabinkám přezdívá. 

 

Nejlepší propagační materiály pro turisty mají v Kuksu. Ten uspěl v celostátní soutěži

ocen__n___Kuks.jpg Kuks – Patří mezi nejnavštěvovanější oblasti v celém Královéhradeckém kraji, vede sem cyklostezka z Hradce Králové a díky evropským penězům také z ROP Severovýchod se tato malebná obec stala přívětivější také pro turisty. Kuks se za uplynulé roky změnil. Od vydlážděných silnic, naučné stezky až po opravené historické domy, kde v jednom vzniklo Rentzovo barokní muzeum a v dalších dvou informační centrum a multifunkční sál s restaurací i dětským klubem. Zcela zásadní obměnou prošel i samotný hospitál. Nyní tady mají další důvod k oslavě. Propagační tiskoviny vydané obecně prospěšnou společností Revitalizace KUKS, která stojí za mnohými změnami v obci, získaly dvě zlaté medaile v celostátní soutěži  Turist Propag 2016. 

 

Kolik vzniklo nových dopravních terminálů anebo kilometrů cyklostezek díky ROP Severovýchod? Dubnový Europlan napoví

europlan_duben_foto_web.jpg Hradec Králové – Druhé číslo elektronické verze newsletteru Europlan je opět na světě. Po dvou měsících se můžete znovu začíst do zajímavostí o Regionálním operačním programu (ROP) Severovýchod. Tentokrát se dozvíte, jak to vypadalo během slavnostního otevření nového Evropského domu, který se stal prvním v republice. Do zrekonstruované přístavby v areálu bývalého ústavu hluchoněmých v Hradci Králové se přestěhoval také Úřad Regionální rady Severovýchod. Má tak novou adresu a některé kontaktní telefony jsou jiné.

 

Jičínské Apropo dostalo dárek k 20. narozeninám. Hendikepovaným začal sloužit nový denní stacionář

Jičín – Nová zelená fasáda zářící do dáli dává tušit, že objekt v areálu Základní školy v Soudné prošel náročnou rekonstrukcí. Proměnu budovy, která byla od roku 2008 prázdná, na denní stacionář pro tělesně a mentálně postižené klienty organizace Apropo podpořila také dotace více než 14 milionů z ROP Severovýchod. Slavnostní symbolické předání klíčů se uskutečnilo ve středu 27. dubna.

 

První Evropský dům v zemi vznikl v Královéhradeckém kraji. Slavnostního otevření se zúčastnila také ministryně Karla Šlechtová

Hradec Králové – Důležité informace o evropských fondech na jednom místě. Taková je myšlenka Evropského domu v Hradci Králové, který byl dnes 11. dubna za účasti ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové otevřen. Přestřižení pásky a symbolického otevření se zúčastnil také Lubomír Franc, hejtman Královéhradeckého kraje, Zdeněk Vašák, pověřený řízením Centra pro regionální rozvoj České republiky, Lenka Vašátková, ředitelka Úřadu Regionální rady Severovýchod a Jiří Štěpán, předseda představenstva Centra evropského projektování.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60 100   Následující   ››