Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60 100   Následující   ››

Poslední projekt má dotaci jistou. ROP Severovýchod finišuje a konec proplácení je už blízko

Videokonferenční zasedání Výboru Regionální rady Severo Severovýchodní Čechy – Oddechnout si už může Pardubický kraj, který čekal, zda se v rámci oblasti podpory zaměřené mimo jiné na rekonstrukce silnic II. a III. třídy ROP Severovýchod podaří uvolnit dostatek peněz i na jeho schválený záměr. Rekonstrukce silnice III/34026 Chrudim, železniční přejezd – s napojením na silnici I/37 nedaleko obce Vestec, byla posledním projektem, který neměl jistotu celé dotace. Na dnešním 60. zasedání Výboru Regionální rady Severovýchod se však členové shodli na potřebném přesunu uvolněných financí, čímž tento projekt získal zbývající tři miliony korun. V tuto chvíli ROP Severovýchod zdárně směřuje k proplacení posledních financí, což by se mělo podařit na konci května. 

 

Bílá věž dostala velkolepý dárek ke svým prvním narozeninám po svém znovuzrození. Získala ocenění Grand Prix architektů 2016

Slavnostní otevření Bílé věže v Hradci Králové Hradec Králové – První výročí zanedlouho oslaví „nová“ Bílá věž v Hradci Králové, která prošla rozsáhlou a náročnou rekonstrukcí, na níž přispěla také dotace z ROP Severovýchod. A první dárek je vysloveně velkolepý. Dominanta města získala ocenění Grand Prix architektů 2016.

 

Lanovka na Sněžku se opět rozjela. I přes sněhovou pokrývku na hřebeni už zahájila letní provoz

Pec pod Sněžkou – Sníh z nejvyšší hory České republiky ještě nezmizel, přesto už se provoz lanové dráhy přehoupl do začínající letní sezony. Po jarní odstávce se kabinová lanovka, jež byla postavena také díky dotaci z ROP Severovýchod, znovu rozjela. Na vrchol Sněžky nyní opět mohou zájemci nejen vystoupat po svých, ale také se svézt čtyřmístnými „gondolami“. Tak se uzavřeným kabinkám přezdívá. 

 

Nejlepší propagační materiály pro turisty mají v Kuksu. Ten uspěl v celostátní soutěži

ocen__n___Kuks.jpg Kuks – Patří mezi nejnavštěvovanější oblasti v celém Královéhradeckém kraji, vede sem cyklostezka z Hradce Králové a díky evropským penězům také z ROP Severovýchod se tato malebná obec stala přívětivější také pro turisty. Kuks se za uplynulé roky změnil. Od vydlážděných silnic, naučné stezky až po opravené historické domy, kde v jednom vzniklo Rentzovo barokní muzeum a v dalších dvou informační centrum a multifunkční sál s restaurací i dětským klubem. Zcela zásadní obměnou prošel i samotný hospitál. Nyní tady mají další důvod k oslavě. Propagační tiskoviny vydané obecně prospěšnou společností Revitalizace KUKS, která stojí za mnohými změnami v obci, získaly dvě zlaté medaile v celostátní soutěži  Turist Propag 2016. 

 

Kolik vzniklo nových dopravních terminálů anebo kilometrů cyklostezek díky ROP Severovýchod? Dubnový Europlan napoví

europlan_duben_foto_web.jpg Hradec Králové – Druhé číslo elektronické verze newsletteru Europlan je opět na světě. Po dvou měsících se můžete znovu začíst do zajímavostí o Regionálním operačním programu (ROP) Severovýchod. Tentokrát se dozvíte, jak to vypadalo během slavnostního otevření nového Evropského domu, který se stal prvním v republice. Do zrekonstruované přístavby v areálu bývalého ústavu hluchoněmých v Hradci Králové se přestěhoval také Úřad Regionální rady Severovýchod. Má tak novou adresu a některé kontaktní telefony jsou jiné.

 
‹‹   Předchozí   5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 20 30 40 50 60 100   Následující   ››