Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Mezi Jaroměří, Hradcem Králové a Pardubicemi začnou jezdit nové vlaky

Nový elektrický vlak RegioPanter představila dnes dopoledne v Plzni Škoda Transportation. Královéhradecký a Pardubický kraj bude díky dotaci z ROP Severovýchod přesahující 274 milionů korun křižovat do tří let pět nových vlakových souprav tohoto typu.

 

V libereckém Babylonu jsou k vidění nafocené projekty

Fotografie doplněné texty, které dokumentují projekty dotované z Regionálního operačního programu Severovýchod, jsou od 1. listopadu k vidění v nákupním městečku libereckého Babylonu. 

 

Prodloužený víkend začněte na hradeckých terasách, v pátek pokračujte u Špuláků

Královéhradecké jižní terasy mezi Gočárovým schodištěm a Bonem Publicem doznaly během více než dvou let stavebních prací výrazné proměny. Město přetvořilo nevyužitý svah pod jezuitskými kolejemi v park s terasami a lavičkami, novými cestami, schodišti i fontánami. Veřejnosti, která na terasy dosud vzhlížela jen z rušné ulice Komenského, se nové prostranství otevřelo ve čtvrtek  27. října.

 

Radko Martínek odpovídal na vaše dotazy

Na dotazy čtenářů odpovídal v redakci Pardubického deníku ve středu 26. října dopoledne hejtman Pardubického kraje a předseda Regionální rady Severovýchod Radko Martínek. 

 

Střední průmyslovka v Trutnově se otevírá veřejnosti

Střední průmyslová škola v Trutnově nechá veřejnost 22. října dopoledne a také 26. listopadu nahlédnout do svých učeben a dílen.