Aktuality

Čerstvé zprávy z ROP Severovýchod přináší aktuality. Zájemci o dění v ROP Severovýchod se také mohou zaregistrovat a nechat si zasílat nové informace e-mailem.

Archiv aktualit 

Na vítězných fotografiích je Společenské centrum Trutnovska

foto.jpg Letní fotografická soutěž Vyfoť projekt, kterou letos vyhlásilo Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, dospěla do finále.

 

V Turnově mají nový dopravní terminál

Bezmála šedesát milionů korun získal Turnov z ROP Severovýchod na první etapu budování integrovaného dopravního terminálu, který propojí autobusovou a vlakovou dopravu. Právě byla dokončena, a tak v pátek 4. listopadu zhodnotila výsledek projektu veřejnost.

 

V Libereckém kraji se bude cestovat vlakem pohodlně

První ze šestnácti nových motorových vozů Stadler RS1 dnes vyjel na koleje v Libereckém kraji. Čtrnáct vozů dotuje více než 307 miliony korun Regionální operační program NUTS II Severovýchod. Osm vozů dodá berlínský výrobce do konce listopadu, dalších osm do konce roku.

 

Mezi Jaroměří, Hradcem Králové a Pardubicemi začnou jezdit nové vlaky

Nový elektrický vlak RegioPanter představila dnes dopoledne v Plzni Škoda Transportation. Královéhradecký a Pardubický kraj bude díky dotaci z ROP Severovýchod přesahující 274 milionů korun křižovat do tří let pět nových vlakových souprav tohoto typu.

 

V libereckém Babylonu jsou k vidění nafocené projekty

Fotografie doplněné texty, které dokumentují projekty dotované z Regionálního operačního programu Severovýchod, jsou od 1. listopadu k vidění v nákupním městečku libereckého Babylonu.